Yükleniyor...
 
Close
Filters

CoolAtForm Güvenliği

CooAtForm Güvenliği

CoolAtForm'da güvenlik en hassas yaklaşılan konudur.

Bilgileriniz asla 3. kişilerle paylaşılmaz.

Hemen Ücretsiz Deneyin

Coolatform'da Güvenlik
Coolatform veri transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla SSL/TLS güvenlik standardı kullanır.

CoolAtForm'da güvenlik en hassas yaklaşılan konudur.

Sistemimizle aranızda gerçekleşecek veri transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla SSL/TLS güvenlik standardı kullanılır.

HTTP üzerinden gelen her türlü bağlantı girişimi HTTPS'ye yönlendirilir.

Bu sayede veri akışı sırasında bilgilerinizin şifrelenerek aktarılması sağlanır.

Kullanılan şifreleme, bankalarda kullanılan şifreleme standartları ile aynıdır.

Amazon Web Services (AWS)

Sunucu altyapısı, veri depolama, veri yedekleme hizmetleri için bulut bilişim pazarında lider konumda bulunan Amazon Web Services (AWS) ile çalışılmaktadır.

Amazon ile aramızda imzalanmış bir hizmet sözleşmesi mevcuttur. Hizmet sözleşmesindeki bütün kural ve koşullar; hizmet seviyesi sözleşmesi (HSS / SLA), gizlilik poliçesi, kabul edilebilir kullanım poliçesi ve kullanım kuralları olacak şekilde birden fazla dokümanda taahhüt edilmiştir.

Bulut mimarilerinin doğası olan ölçeklenebilirlik veriye ve uygulamaya üst seviye bir erişilebilirlik sağlamaktadır.

Amazon, mevcut sistemimiz için yedekleme, doğal felaketler sonrası kurtarma seçenekleri, ciddi hasarlardan sonra sistemi kısa sürede ve hizmet kesintisiz ayağa kaldırma imkanı sunmaktadır.

İhtiyaç duyulduğunda sağlanabilecek saniyelik ve hizmet kesintisiz kaynak kapasitesi artırılışı ile artan hizmet taleplerine veya dağıtık servis dışı bırakma saldırılarına (DDoS) karşı dayanıklılığı artırmak için kullanılabilmektedir.

Ek olarak farklı coğrafi konumlardan hızlı erişim ihtiyaçlarına da cevap verebilmektedir.

Coolatform güvenlik yordamlarının ve denetimlerinin tasarlanmasında ve iyileştirilmesinde yinelemeli bir yaklaşım kullanır. Düzenli aralıklarla şirket içinde ve dışında güvenlik açığı testleri yürütülür. Verileriniz günlük, haftalık ve aylık olarak yedeklenir ve güvenli ortamlarda depolanır. Bilgileriniz asla 3. kişilerle paylaşılmaz.

Cemametriks Yazılım Donanım Danışmanlık ve Tic. A.Ş., 25.11.2016 tarihinde ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Kalite Belgesini almaya hak kazanmıştır. Firmamızda ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi güvenlik prosedürlerine uygun olarak yazılım geliştirilmekte ve tüm varlıklar korunmaktadır.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi: Bilgi varlıklarının korumasına ve ilgili taraflara, özellikle de müşterilere güven verilmesine yönelik bir yönetim sistemidir. Bu standart, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini oluşturmak, uygulamak, işletmek, izlemek, incelemek, sürdürmek ve geliştirmek için süreç yaklaşımını benimser. Dünyanın neresinden olursa olsun büyük küçük tüm kuruluşlara uygulanabilir.

ISO/IEC 27001, Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi gereksinimlerini tanımlayan tek uluslararası denetlenebilir standarttır. Yeterli ve orantılı güvenlik denetimleri seçilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Bu standart, finans, sağlık, kamu ve bilgi teknolojileri sektörleri gibi bilginin korunmasının büyük öneme sahip olduğu alanlarda özellikle gereklidir. Müşterilere bilgilerinin koruma altında olduğu güvencesini verebilecek bir yönetim standardıdır.

ISO/IEC 27001 Standardı ile:

  • Coolatform’a üye olan kullanıcılara ve firmalara ait bilgi varlıkları etkin bir şekilde korunup, gizlilik, bütünlük ve erişilebilirlik ilkeleri kapsamında izinsiz ve yasadışı yollardan bilgi varlıklarına erişme olasılığı en aza indirgenmektedir.
  • Gizli ve önemli bilgilerin korunması sağlanmaktadır.
  • Sistem içerisinde mevcut olan zayıflıklar önceden tespit edilip, gerekli önlemlerin alınması mümkün olabilmektedir.
  • Kurumda çalışanların değerli bilgi varlıklarının farkına varmaları sağlanmaktadır.
  • Bilgi güvenliğine yönelik uluslararası standartların kurum genelinde uygulanması sağlanarak, Coolatform’a üye olan kullanıcıların güveni kazanılabilmektedir.
Coolatform hesabınız için güçlü bir şifre oluşturmanız önemlidir.

Bilgi güvenliği temel ilkesi olarak Coolatform kullanıcılarının sisteme girişte güçlü bir şifre yaratması beklenmektedir.

Oluşturulan şifrenin "güçlü" kabul edilebilmesi için en az 8 karakterden oluşması, harflerin yanı sıra, rakam ve "?, @@, !, #, %, +, -, *, %" gibi özel karakterler içermesi, büyük ve küçük harfleri bir arada barındırması gerekmektedir.

Kişisel bilgiler gibi kolay tahmin edilebilecek bilgiler şifre olarak kullanılmamalıdır.
(Örneğin doğum tarihiniz, çocuğunuzun adı, soyadınız, araba plakanız.vb)

Çoğu kişinin kullanabildiği aynı veya çok benzer yöntem ile geliştirilmiş şifreler kullanılmamalıdır.

Coolatform kullanıcıları belirledikleri şifrelerin gizliliğinden kendileri sorumludur.

Veri güvenliğiniz için tarayıcınızın güncel olduğundan ve uygulamaya sadece https://app.coolatform.com/ adresinden giriş yaptığınızdan emin olunuz.